Ciemos fizioterapeite

Pirmdien, 16.februārī pie mums viesojās SIA „Valmieras veselības centrs” fizioterapeite Agate Sīle. Fizioterapeita viesošanās bērnudārzā „Ābelīte” jau ir kā ikgadēja tradīcija. Tikšanās reizē bērniem tiek stāstīts par pareizas stājas veidošanās nozīmi, jo visi taču gribam izaugt skaisti un veseli. Vesels mugurkauls un pareiza stāja ir ļoti svarīgs faktors cilvēka veselībā. Par to ir jārūpējas kopš pašas bērnības.

Ļoti bieži stājas traucējumus bērniem konstatē medicīniskās apskates laikā. Visizplatītākie stājas traucējumi ir: mugurkaula fizioloģisko izliekumu izmaiņas, samazināta pēdu velve (plakanā pēda), „x” vai „o” veida ceļu deformācija.

Fizioterapeite apmeklēja katru grupiņu un bērniem pastāstīja un parādīja, kā pareizi sēdēt pie galda: rokas ir jānofiksē 75-90 grādu leņķī, ceļgaliem jāatrodas vienā līmenī ar augšstilbiem, pēdām jābūt atbalstītām līdzeni pret grīdu, pleciem jābūt taisniem. Nedrīkst sēdēt ar sakumpušu muguru vai kāju palikt zem dibena.

Rotaļājoties uz paklāja nedrīkst sēdēt uz dibena, kājas saliecot  gar sāniem   (w veida poza), jo tā var veicināt „x” veida kāju izveidošanos.

Fizioterapeites ieteikums, lai neveidotos izmaiņas locītavās, tad uz paklāja jāsēž: lotosa pozā, vai ar abām kājām uz priekšu, var sēdēt uz saliektām kājām.

Sagatavošanas grupas bērniem tika veikta stājas vērtēšana un vecākiem rakstiski sniegtas rekomendācijas.

Ja vecākiem rodas kādi jautājumi par bērna stājas attīstības veidošanās izmaiņām, tad varat konsultēties ar fizioterapeiti Agati Sīli, mob.tel.20212479

Iestādes medmāsiņa Inta Stuce

Meklēt

Lietotāji tiešsaistē

Klātienē viens viesis un nav reģistrētu lietotāju

Autorizācija