Uzmanību - GRIPA

Gripa ir akūta, sevišķi lipīga vīrusu infekcija, kas skar elpceļus. Salīdzinot ar citām infekcijas slimībām, gripa atšķiras ar izplatīšanās ātrumu, izraisīto komplikāciju biežumu un smagumu. To dēļ gripas epidēmijas laikā 2 - 5 reizes pieaug hospitalizāciju skaits un cilvēku vēršanās biežums pēc medicīniskās palīdzības.

 Gripa Latvijā izplatās rudens - ziemas periodā. Parasti saslimstības pacēlums ilgst 8 - 10 nedēļas.

Gripas pazīmes

Pirmās gripas pazīmes pēc inficēšanās parādās pēc 48 - 72 stundām, var būt arī no 24 stundām līdz 7 dienām. Gripai raksturīgs:

  • pēkšņs sākums;
  • galvassāpes;
  • drudzis;
  • paaugstināta temperatūra;
  • kaulu "laušanas sajūta'';
  • aizlikts deguns bez iesnām un sauss, rejošs klepus.

Lasīt tālāk: Uzmanību - GRIPA

Veselīgi un garšīgi gaidīsim ziemu

Ārā vēl samērā silts, taču ir svarīgi zināt, kā savu organismu sagatavot gada aukstajiem mēnešiem, lai izvairītos no saslimšanas. Atceries – ir ļoti svarīgi lietot uzturā imunitāti spēcinošus produktus, kas ir gan veselīgi, gan garšīgi.

Kas būtu jāiekļauj ēdienkartē, lai organisms spētu veiksmīgi pretoties rudens un ziemas vīrusiem? Stāsta «Veselības centra 4» ģimenes ārste, sabiedrības veselības konsultante Dana Misiņa un restorāna «Aqua Luna» šefpavārs Gints Aizupietis.

1. Spilgtu krāsu dārzeņi

Spilgti zaļi, dzelteni vai oranži dārzeņi satur daudz beta karotīna un citu antioksidantu, kas palīdz imūnsistēmu uzturēt labā formā. Katru dienu pamēģini kādu citu dārzeni, lai ēdienkarte būtu daudzveidīga. Ēd dārzeņus kā piedevu otrajam ēdienam vai izmanto kā sastāvdaļu zupās.

Lasīt tālāk: Veselīgi un garšīgi gaidīsim ziemu

Uzmanību vecākiem!

Atgādinājums !

Bērniem, kuriem vajadzīga speciālā ēdināšana (alerģijas), pēc atvaļinājuma vai vasaras dārziņa apmeklēšanas obligāti nepieciešama izziņa no ģimenes ārsta vai ārsta – speciālista par alerģiju izraisošajiem produktiem, lai varētu nodrošināt atbilstošu ēdienkarti.

Bērniem, kuri uzsāks bērnudārza gaitas, pirmajā apmeklējuma dienā līdzi jābūt medicīnas kartei Nr.026/u no ģimenes ārsta.

Pasargāsim bērnus no vēdervīrusa

Nešpetnie vēdervīrusi!

Vai zināji, ka dažādie vēdervīrusi ir pat lipīgāki par saaukstēšanās slimībām? Turklāt aukstajā gadalaikā tie uzdarbojas ar īpašu intensitāti. Kāpēc tā, kā sevi un savu bērnu pasargāt no vēdera infekcijām un, ko darīt, ja gadījies saslimt, stāsta bērnu infektoloģe dr. Gunta Laizāne.

 No mutes mutē, no rokas rokā

Jā, arī vēdervīrusiem ir sezonāls raksturs. Taisnības labad gan jāteic, ka tie ir gatavi uzbrukumam visu cauru gadu, tomēr biežāk dažādas zarnu infekcijas un vēdera vīrusi liek par sevi manīt vēlā rudenī, ziemā un pavasarī. Visticamāk, tam ir racionāls skaidrojums – vasaras mēnešos ir skolas brīvlaiks, un arī bērnudārznieki lielākoties uzturas ārā svaigā gaisā, nevis čupojas slēgtās telpās, kuras tikai pa retam izvēdina. Bērniem nav tik ciešs kontakts, un viņi neinficē cits citu.

Lasīt tālāk: Pasargāsim bērnus no vēdervīrusa

Padomi vecākiem aukstajā sezonā

Vērtīgi padomi, sākoties aukstajai sezonai: kā bērnu ģērbt un kā stiprināt imunitāti

Četru gadalaiku maiņa, kaut piedzīvota ik gadu, joprojām sagādā mūsu organismam pamatīgu pārbaudījumu. Vērtīgus padomus, kā izvairīties no saaukstēšanās un kā ārstēties, sniedz pediatre, bērnu pneimonoloģe dr. Renāte Snipe. 

Cilvēks var pārslimot elpceļu vīrusu infekcijas vairākas reizes gadā. Bērni, kuri ir ciešā saskarsmē ar citiem bērniem un kuriem nav tik attīstīta imūnsistēmas spēja cīnīties ar vīrusu infekcijām, var saaukstēties pat septiņas līdz desmit reizes gadā.

Lasīt tālāk: Padomi vecākiem aukstajā sezonā

Rudens un saaukstēšanās

 

Kad notiek gadalaiku maiņa, vīrusi kļūst aktīvi, jo tiem patīk mainīgi laika apstākļi un temperatūras svārstības. Šajā laikā cilvēka organisms, it īpaši bērna, ir sevišķi jūtīgs pret vīrusiem. Cīņā ar vīrusiem iesaistās imunitāte, kura ir organisma dabīgā aizsardzība pret infekcijām un dažādām vīrusu grupām. Tiklīdz organismā nonāk vīrusi vai infekcijas slimību izraisītāji, organismā tiek izstrādātas antivielas, kuras iznīcina infekciju. Tādā veidā palīdzot organismam saglabāt veselību. Savukārt, lai cilvēka imunitāte darbotos pilnvērtīgi nepieciešams vesels darbību komplekss, kas pastiprinātu imunitāti. Jo vairāk ikdienā pielieto veselīgā dzīvesveida principus, jo lielāka ir aizsardzība pret slimībām.

Lasīt tālāk: Rudens un saaukstēšanās

Lai jauka vasara 2016

 

Vasara ir pašā plaukumā

 

Vasara ir pašā plaukumā – karstums, jūra, vasarnīcas un pārējie prieki – pietiek tikai apskatīties fotozāli... un uzreiz ir skaidrs, cik lielisks laiks ir tagad bērneļiem un viņu vecākiem.
Bērni ir radījumi kustīgi un nemierīgi. Ziemā drēbju kārta vēl kādā veidā apvalda viņu degsmi, bet vasarā nekas netraucē skriet, lēkt, kāpt kokos, rāpot pa zāli, peldēties visās ūdenstilpnēs, pat tādās, kuras nešķiet piemērotas ūdens procedūrām. Visiem vecākiem ir zināms, ka apturēt šo mūžīgo dzinēju, lēkātāju, rāpotāju, ložņātāju un peldētāju nav iespējams un nav arī vajadzīgs: aktivitāte ir veselības un laba noskaņojuma priekšnoteikums. Tomēr vasaras dzīves tempam ir arī otra medaļas puse: traumas un sasitumi, reālas bēdas un mammas bailes.

Lasīt tālāk: Lai jauka vasara 2016

Meklēt

Lietotāji tiešsaistē

Klātienē 18 viesi un nav reģistrētu lietotāju

Autorizācija